Перші операції в Україні

У Центрі дитячої нейрохірургії при Харківській міській лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. А. І. Мещанінова в травні 2015 року пройшли дві рідкісні, неймовірні операції по лікуванню резистентних форм епілепсії.

Унікальний інноваційний додатковий метод хірургічного лікування називається VNS- терапія (Vagus nerve stimulation), при якому генератор електричних імпульсів (нейростимулятор) працює постійно і посилає незначні імпульси в блукаючий нерв. Перші операції в Україні були зроблені двом дітям: дівчинці 5-ти років з Полтави і хлопчикові 10-ти років з Харкова. Харківським лікарям оперувати дітей допомагав Алехандро Дукатті- відомий італійський хірург, глава нейрохірургічної клініки університету Туріну, на рахунку якого вже понад 200 операцій з імплантації стимуляторів блукаючого нерва.

«На сьогодні навіть в найгірших випадках, коли не залишилося і надії на інші види хірургічного втручання, а багато лікарських препаратів безсилі, з'явився ще один унікальний, багатообіцяючий шанс на повноцінне життя. Вчені вважають- блукаючий нерв приймає сигнали від усіх ділянок мозку, контролює роботу всіх органів, посилає сигнали і це означє, що по ньому можна пустити і «зворотний» сигнал. Отже буде перериватися парціальний напад.»- розповів харківський хірург Олександр Духовський.

У травні 2015 харківська клініка першою в Україні отримала сертифікат на право проведення даних операцій, тепер хірурги можуть самостійно, автономно проводити сучасні, високотехнологічні операції, а найголовніше-навчати й інших фахівців. Повноцінне, захоплююче, активне життя для пацієнтів з парціальними нападами тепер стало можливим.