XX Щорічна Конференція

XX Щорічна Конференція Української Протиепілептичної Ліги з міжнародною участю  «Вікові та гендерні аспекти епілепсії крізь призму часу»

У травні 2016 року у Львові пройшла ХХ Щорічна Профільна Конференція Української протиепілептичної Ліги (УПЕЛ). Доповідачами були провідні фахівці з України, Польщі, Грузії-неврологи, психіатри, епілептології, психологи, соціальні працівники, вчені, молоді фахівці.

Основними науковими напрямками ХХ конференції були:

  • особливості лікування та спостереження пацієнтів- жінок з парціальними припадками на різних вікових етапах- дитинство-підліток-старший вік-період клімаксу.
  • проблеми вікового переходу фармакорезистентних пацієнтів, особливості спеціалізованої допомоги.
  • новітня інформація щодо етіології, патогенезу, лікування і діагностики епілепсії. Зміни в класифікації епілепсіі- всі за і проти.

Триденна наукова конференція була, як завжди, дуже насиченою і різноманітною, але головним її відкриттям стала презентація нового високотехнологічного альтернативного методу лікування парціальних нападів. Доповідь «Можливості лікування методом стимуляції блукаючого нерва при катастрофічних формах епілепсії» читали провідні харківські фахівці: Духівський Олександр, Варешнюк Олена, Судакова Оксана, Духівський Кирило, які проводили перші унікальні операції в Україні.

Провідна українська компанія «Екомед», як один із головних спонсорів ХХ конференції, а також ексклюзивний дистриб'ютор в Україні, надала значну інформаційну підтримку з VNS- терапії (Vagus nerve stimulation) - основні механізми дії VNS-терапії, особливості постопераційного програмування стімулятора- революційної розробки компанії LivaNova (Cyberonix).

Епілептологія - на сьогодні одна з найскладніших і наукоємних галузей медичної практики. І на багато питань, які ставить це підступне захворювання перед вченими та медиками, ще належить відповісти. У короткому огляді, на жаль, не вдається охопити усього розмаїття тем, обговорень, дискусій і цікавих виступів, але варто відзначити незмінно високу наочність конференцій УПЕЛ, атмосферу професіоналізму і колегіальності.